Od czerwca 2023 r. na lądowisku Kikity dostępne jest paliwo lotnicze firmy "WARTER":
- AVGAS 100LL,
- UL91,
sprzedawane w beczkach 40 kg (55 litrów).

Zapraszamy!
Kontakt na miejscu, tel: +48 793 126 800


 

Już wkrótce kolejne zawody w Kikitach. Szykujcie formę, ćwiczcie celność i zbierajcie "mentalnie" dobre nastroje i humory... super zabawa i świetne towarzystwo - zapewnione.

Zapraszamy!


 

Jeśli planujesz u nas lotniczą wizytę w okresie WIOSNA - JESIEŃ 2023
i chciałbyś coś u nas zjeść?

To zadzwoń do nas wcześniej: +48 503 823 225.

Przygotujemy Ci smaczną strawę.

ZAPRASZAMY!!!Już wkrótce, w dniach 16/06 - 19/06 kolejna edycja rywalizacji samolotowej w Kikitach, czyli VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Strącaniu Baloników.
Jak zwykle, rywalizacja sportowa w trzech konkurencjach, widowiskowe zawody i puchary dla zwycięzców oraz przede wszystkim WSPANIAŁA zabawa w WYBORNYM towarzystwie.

Zapraszamy Serdecznie i do zobaczenia w połowie czerwca na EPKI.


 

Po raz kolejny na mazurskim lądowisku w Kikitach Centrum Lotniczego Angielskiego ICAO4.me organizuje wydarzenie mające na celu popularyzację i trening lotniczego angielskiego. Podczas weekendowego spotkania "Say Again! Aviation English Kikity 2022" (www.sayagain.icao4.me), które odbędzie się w terminie 3-5 czerwca, Uczestnicy będą mogli najpierw zapoznać się z teorią prowadzenia komunikacji w locie VFR i IFR w języku angielskim, a następnie przetrenować ją w bezpieczny sposób bez odrywania się od ziemi, podczas symulacji prowadzonych przez ekspertów z ICAO4.me. Oprócz tego na Uczestników czekają: wyśmienite jedzenie, piękne widoki oraz duża dawka dobrego humoru i lotniczej integracji. Poza zajęciami w programie znajduje się m.in. ognisko i wspólna lotnicza impreza.

Zeszłoroczna edycja, w której uczestniczyło prawie 30 pilotów i kilkanaście samolotów, pokazała że taka forma spędzania czasu i aktywnego rozwijania swoich umiejętności bardzo lotnikom odpowiada, stąd też kolejna edycja tej imprezy.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy zarówno osoby już posiadające licencję, jak również te które są obecnie na etapie szkolenia. Na wydarzenie można przylecieć samolotem, lub dostać się drogą lądową. Mile widziani są zarówno piloci z licencją EASA (PPL, CPL, SPL), jak i z ze świadectwami kwalifikacji wydanymi w dowolnym kraju. Aby wziąć udział w imprezie nie jest konieczne posiadanie wpisu ICAO English w licencji.

Zakwaterowanie odbywa się w pensjonacie na lądowisku w Kikitach (wyśmienite śniadanie z widokiem na pas startowy wliczone w cenę pobytu!), w pokojach 1/2/3/4-osobowych z łazienkami. Można też skorzystać z oferty okolicznych pensjonatów agroturystycznych i potraktować to jako element większego rodzinnego wyjazdu na Mazury.

Piątek jest przeznaczony na przyloty/przyjazdy uczestników i jest dniem nieobowiązkowym, natomiast właściwa impreza rozpoczyna się w sobotę. Na Uczestników czekają od rana warsztaty i ćwiczenia, a wieczorem integracja. W niedzielę - jeśli pogoda pozwoli - planowany jest wspólny przelot do Wilna i zwiedzanie miasta. W przeciwnym razie odbędą się dodatkowe wykłady i ćwiczenia lub trening językowy w powietrzu w rejonie Kikit.

Zajęcia na ziemi i w powietrzu poprowadzą eksperci ICAO4.me - kontroler ruchu lotniczego, pilot liniowy, egzaminator Aviation English.

Dla Uczestników szkolenia ICAO4.me przygotowało specjalny pakiet rabatów na kursy i egzaminy Aviation English. Podczas wydarzenia będzie również możliwość podejścia do egzaminu na miejscu, aby uzyskać lub przedłużyć lotnicze uprawnienia językowe.

Ze względu na wielkość pensjonatu, jak również na komfort pracy w grupach, ilość miejsc na imprezie jest ograniczona. Szczegóły, ceny oraz zapisy dostępne są na stronie www.sayagain.icao4.me

Organizatorem wydarzenia jest ICAO4.me wraz z lądowiskiem Kikity. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal dlapilota.pl